Teknoloji

Tüm PS4 ve PS5 oyunları Mayıs 2023’te çıkacak

 
Bu liste, Mayıs ayında çıkacak tüm PS5 oyunlarını içeriyor. Birkaç oyun açıklayıcı bir şekilde sizlerle. Listenin en altında ise çıkacak olan tüm oyunları görebilirsiniz.
 
– Uzay Mühendisleri (11 Mayıs: PS5, açık dünya, hayatta kalma, çevrimiçi, inşa etme)
 
 
 
Keen Software House tarafından geliştirilen ve grup tarafından yayınlanan açık dünya, hayatta kalma, çevrimiçi, inşa etme oyunu Space Engineers, 11 Mayıs’ta PS5 konsoluna geliyor. Uzay temalı bu hayatta kalma oyununda birçok detay bizi bekliyor olacak. Oyunda hayatta kalma eşyaları inşa edebileceğiz, keşfedebileceğiz, deneyimleyebileceğiz ve arkadaşlarımızla büyük bir yolculuğa çıkabileceğiz. Oyunda hızlı bir şekilde yapabileceğimiz her türlü içerik bizleri bekliyor olacak ve geniş bir dünya bizlere aktarılmış olacak.
 
Daha önce PC platformunda çıkış yapan bu yapım, şimdi de PlayStation 5 konsolunda çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyunun PC versiyonu 2019 yılında çıkmış ve birçok oyuncu tarafından beğenilmiştir. Artık PS5 konsollarına da gelinerek daha fazla oyuncuya ulaşmak ve daha fazla oyuncunun bu oyunu denemesine olanak sağlamak istenmektedir.
 
Space Engineers’da uzayda bir hayatta kalma deneyi alıyoruz ve bu uzayda ister tek oyunculu olarak ister arkadaşlarımızla birlikte ilerlemeye başlıyoruz ve hayatta kalmanın unsurlarını deneyimlemeye çalışıyoruz. Oyunda uzaya geri döndüğümüz için uzay gemileri, uzay istasyonları, çeşitli uzay karakolları ve dahası bulunuyor. Oyunda çevreyi yeniden keşfetmek ve çevreden çeşitli kaynakları toplamak çok önemli. Çünkü hayatta kalmanın temelleri arasında kaynak toplamak oldukça hayatidir. Hayatta kalma oyunlarında kaynak toplamadan rastgele bir şey inşa edemeyiz ve ilerleyemeyiz. Bu nedenle çevreyi keşfetmek, kaynak toplamak ve bu kaynaklarla çeşitli yapılar kurmak oldukça değerlidir.
 
 
 
Kocaman bir gezegene adım atabileceğimiz her türlü araç ve yapıyı bu yapı içerisinde inşa etmeye çalışıyoruz ve bu yapılardan birlikte kendimize fayda sağlamaya başlıyoruz. Oyunda ya yaratıcı modda ya da hayatta kalma modunda çaba gösterebiliriz. Oyundaki bu modlarda istediğimizi yapabiliyoruz. Yaratıcı modda oyunda elimizden gelen her şeyi bu bölümde deneyebiliyoruz ve hayatta kalma modunda standart bir hayatta kalma içeriği yaşıyoruz. Bu nedenle istediğiniz moda girip istediğiniz deneyimi yaşamaya başlayabilirsiniz.
 
Uzaya fırlatılacağımız bu hayatta kalma oyununda yapabileceğimiz çok şey olacak ve bunları denemek için oyun içinde uzun bir zaman geçirebileceğiz. Oyunda farklı bölgelere savrulabileceğiz, bu bölgeleri keşfedebileceğiz ve bu bölgelerde çeşitli yapılar inşa edebileceğiz. Oyunda arkadaşlarımızı arayıp çeşitli karakollar kurabileceksiniz ve tabii ki bu oyunu arkadaşlarla oynamak daha eğlenceli olacak. Çünkü bu tarz oyunlarda arkadaşlarla birlikte ilerlemek, kaynak toplamak ve çeşitli yapılar inşa etmek çok daha verimli olabiliyor. Bu vesileyle arkadaşlarımızı davet edip onlarla işbirliği yaparak daha hızlı gelişebilir, daha hızlı kaynak toplayabilir ve kendi bölgemizi daha hızlı oluşturabiliriz.
 
 
 
Space Engineers’da elde edebileceğimiz çeşitli uzay eşyaları ve uzay araçları ile farklı bölge ve gezegenlere ilerleyebilir, bu gezegenleri keşfedebilir ve orada çeşitli nesneler bulabiliriz. Oyunda yeniden geliştirici ekibin bizlere sunduğu ortamda gerçekçi fizik dinamikleri var ve bu dinamiklerle birlikte hem nesneler hem de karakterler gerçekten uzaydaymış gibi görünüyor ve bu da artan özelliklerden birkaçı. gerçekçilik
 
Yukarıda da belirttiğim gibi oyunun hem tek oyunculu hem de çok oyunculu modları var. Bu modlara dilediğiniz gibi girebilirsiniz ancak bu tarz oyunları arkadaşlarınızla birlikte online modda oynamak çok daha eğlenceli ve zevkli olabilir. Bu nedenle arkadaşlarınızla birlikte bu oyunu oynamak ve daha çok eğlenmek isteyebilirsiniz. Bu yüzden online moda girmenizi tavsiye ederim.
 
 
 
Oyunda geleceğin teması bize aktarılıyor ve bu gelecek teması dahilinde çeşitli teknolojilerin ve yapıların kilidini açabiliyoruz. Oyunda çevreyi keşfedip yeni kaynaklar elde ettikçe yeni yapılar inşa edebiliyor ve bu yeni yapılarla birlikte teknolojimizi bir üst seviyeye taşıyabiliyoruz. Hayatta kalabilmek ve bu konuda uzmanlaşabilmek için oyunda biraz zaman geçirmek adettendir ve bu süre ile birlikte bu konuda ustalaşabiliriz. Oyunda inşa ettiğimiz her bina ile hayatta kalma olasılığımız artıyor ve bu bahiste kendimizi eğitmeye ve yükseltmeye başlıyoruz.
 
Space Engineers oyununda çevreden bulup topladığımız kaynakları envanterimize alabiliyoruz ve yeri geldiğinde bu envanterden kaynakları seçip gerçek zamanlı ve gerçek yerde kullanmaya başlayabiliyoruz. Oyunda yine karşımıza çıkan nesneler tamamen parçalanabilir bir formda karşımıza çıkıyor ve yok edilebilir yapıyı bizlere aktarıyor. Yani oyunda bir yapıya ateş ettiğimizde ya da fiziksel bir saldırı yaptığımızda tepkisini direkt olarak gösterebiliyoruz ve o nesnelerin paramparça olduğunu ve o yerin vurulduğunu görebiliyoruz. Bu sebeple bu tarzın oyunda gerçekçi bir fizik motoru ve fizik yapısı içerdiğini söyleyebiliriz.
 
 
 
Oyunda elbette sadece hayatta kalmaya çalışmıyoruz bir yandan da hem nişancılık hem de aksiyon unsurlarını deneyimlemeye başlıyoruz. Bu unsurlar içerisinde yine çeşitli silahları elimize alıp düşman ve tehditlerle yüzleşmeye başlayabiliriz. Oyunda silahımızı alıp ateş edebiliyoruz, birçok objeyi imha edebiliyor ve objelerin parçalanmasını görebiliyoruz.
 
Yukarıda da belirttiğim gibi oyunda iki farklı mod bulunuyor ve bu modlar arasında istediğimiz zaman geçiş yapabiliyoruz. Oyunda hem yaratıcı mod hem de hayatta kalma modu var. Yaratıcı modda istediğimizi yapabiliyor ve modda oyunun tüm olanaklarını deneyimleyebiliyoruz. Yaratıcı mod, sınırsız kaynak, anında oluşturma ve devre dışı bırakma gibi özelliklere sahiptir. Bu sayede oyundaki ilerlemeyi doğrudan öldürebilir ve oyunun tüm özelliklerini tek seferde bulabiliriz.
 
Öte yandan hayatta kalma modu bize standart bir hayatta kalma deneyimi sunuyor. Oyunda çevreyi keşfetmek, kaynak toplamak, kendimize bölge ve karakol inşa etmek ve bu yapıları korumak tamamen bizim işimiz. Bu nedenle hayatta kalma modu diğer oyunlarda olduğu gibi bizlere standart bir deneyim aktarıyor. Aslında oynayabileceğiniz en uygun mod bu hayatta kalma modu olacaktır.
 
 
 
Space Engineers’da ise geliştirici grubun bizlere sunduğu çeşitli senaryolar ve hikayeler olacak. Elbette çevreyi keşfederek bu hikâyeleri bulabileceğiz ve bu kıssa parçalarıyla birlikte arka planda aslında bir senaryo olduğunu öğrenebileceğiz. Oyunda yine çeşitli özel dünyalar olacak ve bu özel dünyalar ile kendi senaryomuzu oluşturabileceğiz ve bu dünyalar üzerinden çeşitli özelleştirmeler bulabileceğiz.
 
Oyun hem birinci şahıs hem de üçüncü şahıs kamera perspektiflerine sahip olacak. Dilerseniz bu bakış açıları arasında geçiş yapabilecek ve o yönde ilerleme kaydedebileceksiniz. Oyunda yine keşfedilecek çeşitli karakollar ve öğeler olacak. Buraya adım atarak keşfinizi dilediğiniz gibi tamamlayabileceksiniz.
 
 
 
Hayatta kalma unsurları içeren Space Engineers, 11 Mayıs’ta PlayStation 5 konsollarında çıkış yapmaya hazırlanıyor.
 
– Zool Yeniden Boyutlandırıldı (16 Mayıs: PS5, aksiyon, platform oyunu, macera)
 
 
 
Sumo Digital Academy tarafından geliştirilen ve Secret Mode tarafından yayınlanan aksiyon, platform, macera oyunu Zool Redimensioned 16 Mayıs’ta geliyor. Bu retro formatlı platform oyununda bir ninja karakterini kontrol edebileceğiz, bu ninja karakteri ile ilerleyebileceğiz. ve yeni parçalara hatasız adım atın. Oyunda eski tarz bir grafik manzara ve yapı bizleri bekliyor olacak. Tıpkı atari konsollarında çeşitli oyunlar oynadığımız gibi bu oyun da bize adeta geçmişi hatırlattı diyebilirim. Oyunda yine klasik platform aksiyon ögeleri var ve bu ögeler eski haliyle bizlere aktarılıyor.
 
Bir ninja karakterini kontrol ettiğimiz bu yapımda klasik platform aksiyon ögeleri işleniyor. Oyunda çeşitli sırları yeniden keşfedebilir, farklı bölümlere hatasız adım atabilir, platform zorluklarını aşabilir, ninja karakterimizle birlikte sağa ve sola zıplayabilir, karşımıza çıkan düşmanları ortadan kaldırabilir ve sonunda farklı işveren savaşlarıyla başa çıkabiliriz. her parçanın
 
 
 
Klasik bir platform aksiyon macerasını bizlere aktaran bu yapımda arka planda elbette bize bir hikaye anlatılıyor. Bu mesel kapsamında dünya büyük bir devrimci küme tarafından tehdit edilmektedir. Amacımız, bu evreni tehdit eden istilacı kümeyi ortadan kaldırmaktır. Kümeyi ortadan kaldırmak kesinlikle güçlü bir sürecin başlangıcını temsil ediyor. Bundan dolayı oyunda farklı bölgelere atılarak her bölgenin farklı işverenlerini yenmeye çalışıyoruz ve böylece o kümenin başını elemeye başlıyoruz. Bu nedenle oyunda yenebileceğimiz çeşitli işverenler var. Onları yenmek tamamen bizim işimiz.
 
Oyundaki her bölgenin kendine has tasarımı, yapısı ve teması bulunuyor. Ancak ilerleyen zamanlarda daha çok karşımıza çıkan bu fabrikasyonda uzaylıları sağa sola uçarken görebiliyoruz ve sahip olduğumuz becerileri onları yenmek için kullanabiliyoruz. İlk olarak 1992 yılında oyuncuların beğenisine sunulan ve piyasaya sürülen bu yapım, şimdi yeni tasarımı ve yeni düzenlenen içeriği ile PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarına geliyor. Oyun 2021 yılında PC platformuna çıkmış ve birçok oyuncu tarafından beğenilmiştir. Bize geçmişi hatırlattığı ve klasik platform aksiyon deneyimini sunduğu için bizde bir nostalji duygusu uyandırdı. Artık oyun konsollara geçiş yapmaya hazırlanıyor.
 
 
 
Ninja karakterini kontrol ettiğimiz bu karakterle birlikte estetik hareketler yapabildiğimiz bu yapımda çeşitli platform mücadeleleri ile karşılaşacağız. Bu platform oluşturma zorluklarının ortasında, üzerinden atlanacak öğeler, düşman atışlarından sıyrılacak parçalar ve daha fazlası olacak. Bir yerden bir yere atlamak için karakterimizle birlikte boşluk tuşuna basarak zıplayabileceğiz ve o platform zorluğunu kolayca aşmaya başlayacağız. Oyunda bu formda farklı platform challange’ları var ve bunların üstesinden gelmek tamamen bizim tecrübemize ve ustalığımıza bağlı. Bundan dolayı muhtemelen oyunun bu kısımları bize ilk etapta güçlü bir yapı aktarabilir ancak oyunun ilerleyen kısımlarında bu yapıya alıştıktan sonra zorlukları kolay bir şekilde aşabilirsiniz.
 
Gizli sırları ortaya çıkarabileceğiniz ve evreni tehdit eden düşmanları ortadan kaldırabileceğiniz yapımda her bölgenin kendine has teması ve zorluğu bulunuyor. Oyunda çıktığımız bu macerada farklı bölge ve bölümlere giderek çeşitli bölüm sonu canavarlarla karşılaşabilir ve onları yenmek için bir süre deneyebiliriz. Oyunda yendiğimiz her işveren savaşı ile dünyayı tehdit eden bir düşmanı saf dışı bırakabiliyor ve bu bağlamda çeşitli sırları açığa çıkarabiliyoruz. Arka planda anlatılan hikayeye rağmen yendiğimiz düşmanla birlikte daha da ortaya çıkabilir ve bu bağlamda hikayeyi bir şekilde sonlandırabiliriz.
 
 
 
Klasik bir aksiyon-macera platformunun unsurlarını bizlere aktaran ve bu deneyimi bizlere sunan yapımda her seviye yeni bir deneyimi bizlere aktarmayı amaçlıyor. Yeni tasarımıyla karşımıza çıkacak olan bu üretimde, alışılagelmiş kolay kontroller ve kolay bir alışmanın izleri sizleri bekliyor. Bu kolay yapı ile oyuna daha çabuk adapte olabilir ve kendimizi oyunun içine çabuk kaptırabiliriz. Oyunda tekrar yenmemiz gereken çeşitli düşmanlar var ve bu düşmanları yenmek için nasıl atılım yaptıklarını öğrenebiliyoruz ve öğrendikten sonra kendi stratejimizi oluşturup ona göre plan yapabiliyoruz. Oyunda farklı düşman türleri bulunuyor ve bu düşman türlerinin her birinin kendine has özellikleri ve baskın türleri bulunuyor. Dolayısıyla yukarıda da belirttiğim gibi bu saldırı şekillerini öğrenmek ve ezberlemek çok değerli.
 
Zool Redimensioned’da yine karşımıza çıkan bossların da kendilerine has raid stilleri ve hareket kombinasyonları bulunuyor. Öncelikle nasıl bir yapıya sahip olduklarını, bize hangi hareket kombinasyonlarını sunduklarını ve nasıl bir hücum tarzına sahip olduklarını öğrenmek gerekiyor. Temel yapıları öğrendikten sonra kendi saldırı tarzımızı belirleyebilir ve işverenin saldırısına karşı kendimizi savunabiliriz. Bundan dolayı yavaş yavaş o işvereni yenmeye başlıyoruz.
 
 
 
İlk etapta kolay bir zorlukla başlayan çeşitli zorluklar bizleri bekliyor olacak, ardından oyunun ilerleyen bölümlerinde daha da yoğun bir deneyim bizlere aktarılacak. Bundan dolayı oyunun kolaydan zora doğru hatasız bir yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda yine çeşitli erişilebilirlik özellikleri olacak ve bunları oyun içinde kullanabileceğiz. Oyunda farklı bölümleri seçip o bölümü tekrar oynayabileceğiz. Bu vesileyle oyun içerisinde seviye seçim ekranı, save pointler ve daha fazlası ile karşınızda olacağız. Bu sayede daha kolay ve temiz bir oyun deneyimi elde edebileceğiz. Elbette eski sürümde bu tür özellikler yer almıyor. Bu yeni versiyonda bize bu tür kolaylıklar sağlanıyor.
 
Yeni özellikler ve erişilebilirlik seçenekleriyle karşımıza çıkacak olan bu yapı, 16 Mayıs’ta PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarına geliyor. Bu nedenle oyun hem eski nesil hem de yeni nesil konsola geçiş yapmaya hazırlanıyor. Yukarıda da belirttiğim gibi oyun ilk olarak 92 yılında oyuncuların beğenisine sunuldu ardından PC platformuna geçiş yaptı ve şimdi de konsollara çıkmaya hazırlanıyor. Dolayısıyla oyunun yenilenmiş ve düzenlenmiş versiyonlarının bizleri beklediğini söyleyebilirim.
 
 
 
Yenilenen sürümle birlikte elbette orijinal oyun yapısı korunuyor ve nu yapısı üzerinde çeşitli geliştirmeler ekleniyor. Oyunun özü korunurken yeni eklemelerle oyun deneyimi bir üst seviyeye çıkarılmaya çalışılıyor. Bu oyunda hem eğlenmeye hem de hikayeyi bitirmeye çalışıyoruz.
 
Bu retro tarzı klasik platform aksiyon oyunlarını seviyorsanız, bu prodüksiyona göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Nostaljik bir deneyim yaşamak ve eski günlere geri dönmek için bu ipucunu oynayabilirsiniz. Oyunun PS4 ve PS5 için Türkiye fiyatı şu an için kesin değil ancak Türkiye fiyatı çıktığı gün belli olacak. Steam fiyatı 19,50 TL’dir.
 
– Ys IX: Monstrum Nox (9-12 Mayıs: ABD – Birleşik Krallık, PS5, aksiyon, rol yapma, macera)
 
 
Nihon Falcom, PH3 GmbH, Engine Software BV tarafından geliştirilen ve NIS America tarafından yayınlanan aksiyon, rol yapma, macera oyunları IX: Monstrum Nox, 9 Mayıs’ta PS5 konsoluna geliyor. Bu anime temalı rol yapma oyununda farklı bölgelere ilerleyecek, yeni güçler keşfedecek ve karşımıza çıkan düşmanları yeneceğiz. Japon rol yapma deneyiminin bizlere sunulacağı oyunda sağa sola zıplayarak uçarak üstün güçlerimizi kullanarak karşımıza çıkan tehlike ve tehditleri ortadan kaldırabileceğiz.
İçinde bulunduğumuz dünyanın tehlikede olduğunu görebileceğiz, bu tehlikelerin üstesinden gelmek için kendi karakterimizin güçlerini kucaklayabileceğiz ve yeni bölgelere ilerleyerek yeni misyonlara imza atabileceğiz. Keşfedilen her güçle daha da yükseleceğimiz bu oyunda yaratıkların dünyayı ele geçirmelerini engellemeye çalışacağız ve bu dünyada bir korucu olarak yer alacağız.
 
 
Lanetli yaratıklar ve tehlikeli düşmanların yer aldığı bu yapımda farklı karakterler ile ilerleyebileceğiz, bu karakterleri güçlendirebileceğiz ve bu karakterleri istediğimiz gibi kontrol ederek kendi rol yapma deneyimimizi oluşturabileceğiz. 6 farklı karakterin yer aldığı bu yapımda her karakterin kendine has yapısı, kostümü, istatistikleri ve güçleri olacak. Bu marifetlere ve istatistiklere göre ortadan seçim yapabileceğiz ve o karakterle birlikte istediğimiz gibi ilerleyeceğiz.
Oyundaki her karakterin kendine has becerileri ve özellikleri olacak. Bu becerileri kullanmak ve bu becerilerde ustalaşmak için o karakteri bir süre ve bir süre oynamak adettendir. Oyunda kullandığımız karakterle sıkı bir bağ kuracağız ve onun güçlerini verimli bir şekilde kullanmaya başlayacağız. 6 farklı karakterden birini seçebileceğimiz bu yapımda her karaktere hakim olabileceğiz ve bu karakterleri istediğimiz gibi geliştirebileceğiz. O karakteri aksiyon ve rol yapma dizisinde kullanabileceğiz.
 
 
Oyun bize bu karakterlerin hikayelerini anlatacak ve bu hikaye kapsamında büyük maceralara atılacak ve farklı bölgelere hatasız gidebileceğiz. Oyunda açık bir dünya bizi bekliyor olacak ve bu açık dünyada istediğimiz yerde ilerleyip ilerleyebileceğiz. Her bölgenin kendi teması ve atmosferi olacaktır. Daha karanlık bir tarz yapısına sahip olan bu oyunda karanlık güçlere karşı mücadele edebileceğiz ve onları yenmek için elimizden gelenin en iyisini yapabileceğiz.
Oyunda her zaman düşmanlarla karşılaşabilecek ve kendimizi zindanlarda bulabileceğiz. Oyunda farklı bölgelere ilerleyerek bu zindanları keşfedebileceğiz ve yeni zindanlara yelken açabileceğiz. Oyunda bu zindanların dışında tekrar etkileşim kurabileceğiniz ve sosyal alan diyebileceğimiz bölgeler olacak. Bu bölgelerde farklı karakterler ile etkileşime girip onlarla ticaret ve ticaret yapabileceğiz ve kendimize daha düzgün silahlar elde edebileceğiz.
 
 
Oyunda şehir hayatı – köy hayatı ve dahası bizlere aktarılacak. Farklı bölgelere ilerleyebileceğimiz bu yapıda, gerçekleri zindanlara atarak bu zindanları keşfedeceğiz ve sonunda bir işveren savaşı ile karşı karşıya kalmamız mümkün olacak. Oyunda çıkacağımız bu macerada işveren savaşları büyük önem taşıyacak ve bu işverenleri alt etmek kolay olmayacak. İşverenlerle anlaştıktan sonra kendimize çeşitli silahlar ve ödüller alabileceğiz ve bu ödüllerle birlikte kendimizi daha da güçlendirebileceğiz. Oyunda yine kullanabileceğimiz çeşitli silahlar ve eşyalar olacak. Bu eşyalar sayesinde düşmanların karşısına daha etkili bir şekilde çıkabileceğiz.
Oyunda her karakterin kendine has özellikleri ve zıplama stilleri olacak. Örneğin, bir karakter çatılardan çatılara hızlı bir şekilde koşabilecekken, diğer yandan bir örümcek adam gibi binaların üzerinden tırmanıp binaların üzerinden geçebilecek. Öte yandan binaların üzerine çıktığımız karakterle birlikte gerçeği süzerek aşağı inip kanatlarımızı ortaya çıkarabileceğiz. Yani oyunda kullanabileceğimiz bir çok yetenek ve beceri olacak ve bu becerileri kullanmak bizim işimiz olacak.
 
 
Farklı yetenekler ve el becerisi içeren bu oyunda bir karakterde ustalaşmak çok değerli olacak. Çünkü o karakterin tüm becerilerine hakim olmak ve bu özellikleri bilmek, düşmanları kolay bir şekilde alt etmemiz anlamına gelecektir. Bu nedenle oyun içerisinde bir karaktere odaklanmanın en doğrusu olacağını söyleyebiliriz.
Oyunda farklı bölgelere hatasız hareket edebileceğiz ve bu bölgeleri ziyaret edebileceğiz. Etrafı keşfedip yeni gizemleri ortaya çıkarabileceğimiz bu yapıda farklı tehdit unsurları olacak ve biz bu tehdit unsurlarını ortadan kaldırmaya çalışacağız. Oyunda bu bölgeleri tekrar ilerleterek çeşitli karakterler ile etkileşime geçeceğiz ve onlardan görevler alacağız. Kasaba halkına çeşitli yardımlar sağlamak için çıkacağımız bu macerada, onlarla etkileşime geçebileceğiz, sorunlarını paylaşabileceğiz ve bu sorunları ortadan kaldırmak için elimizden gelenin en iyisini yapabileceğiz. Yani oyunda kasaba halkına yardım edebileceğiz.
 
 
Oyunda daha çok fantezi tarzı bir yapı olacak ve düşmanların üzerinden güçlü bir şekilde uçup kaçabileceğiz. Oyunda el becerimizi havadayken bile kullanabilecek, havadayken düşmanlarla karşılaşabilecek ve onlara karşı çeşitli yeteneklerimizi kullanabilecektik. Oyunda kullanabileceğimiz çeşitli skiller olacak ve bu skillerimizi orta noktaya getirerek çeşitli kombolar yapabileceğiz. Bu sebeple dövüş becerilerimizi artırmaya ve oyundaki becerilerimizi geliştirmeye çalışacağız. Ne kadar çok güçlendirme yaparsak, düşmanlara o kadar çok zarar verebilir ve onları o kadar kolay öldürebiliriz.
Farklı oyun mekaniği ve becerilerin yer aldığı bu oyunda en iyi yeteneği bulmak ve o yeteneğe ulaşmak çok önemli olacak. Bu yapımda birden fazla saldırı stilini birleştirebileceğiz. Bu saldırı tarzlarını birleştirdiğimizde düşmanlara daha hızlı karşılık verebilecek ve onlara karşı her zaman güçlü saldırılar yapabileceğiz. Bu şekilde onları kolayca yenebiliriz.
 
 
Özetle yukarıda da belirttiğim gibi oyunda 6 farklı karakter olacak ve bu altı farklı karakter ile istediğimiz gibi ilerleyebileceğiz. Aralarından seçim yapabileceğimiz karakterlerle çıkacağımız bu macerada farklı bölgelere gerçek anlamda ilerleyebileceğiz, şehirlere hatasız adımlar atabileceğiz ve buradaki insanlarla tanışabileceğiz. Bu insanlara yardım etmek ve işlerine ortak olmak tamamen bizim işimiz olacak. Ayrıca açık dünyada ana hikaye görevlerinden ilerleyip sağdan sola gidebileceğiz. Oyunda çevreyi keşfetmeye çalışacağız, yeni silahlar ve eşyalar almaya çalışacağız ve karşımıza çıkan düşmanları alt etmeye başlayacağız.
 
 
Daha önce ülkemizde PC, PS5 ve daha fazla platformda çıkan bu yapım, ABD’de 9 Mayıs, İngiltere’de 12 Mayıs’ta PS5 konsollarına gelecek. Dolayısıyla bu ülkelerde yaşayanlar bu tarihten itibaren konsolları ile oyuna erişip oynayabilecekler. Bu tarz aksiyon rol yapma oyunlarını seviyorsanız bu yazıya göz atabilir ve bir şans verebilirsiniz. Böylece Japon rol yapma eylemini deneyimleyebilirsiniz.
 
Diğer PS5 oyunları listesi:
 
– 1 Mayıs: Final Fantasy Pixel Remaster: FF35th Anniversary Edition (PS4)
– 2 Mayıs: Age of Wonders 4 (PS5)
– 5 Mayıs: Death or Treat (PS5)
– 5 Mayıs: İblis Görünümü (PS5, PS4)
– 5 Mayıs: Hogwarts Mirası (PS4)
– 9 Mayıs: Ys 9: Monstrum Nox (PS5)
– 11 Mayıs: Fuga: Melodiler of Steel 2 (PS5, PS4)
– 11 Mayıs: Uzay Mühendisleri (PS5, PS4)
– 11 Mayıs: TT Man Adası: Ride on the Edge 3 (PS5, PS4)
– 16 Mayıs: İnsanlık (PS5, PS4)
– 16 Mayıs: Teneke Kalpler (PS5, PS4)
– 16 Mayıs: Zool Yeniden Boyutlandırıldı (PS4)
– 17 Mayıs: Crusader Kings 3: The Royal Court (PS5)
– 17 Mayıs: Daymare: 1994 Sandcastle (PS5, PS4)
– 18 Mayıs: Gökyüzü (PS5, PS4)
– 19 Mayıs: Alchemic Cutie (PS4, Switch)
– 19 Mayıs: Bahçe Simülatörü (PS5)
– 19 Mayıs: Lego 2K Drive (PS5, PS4)
– 19 Mayıs: Kamyon Sürücüsü: Premium Sürüm (PS5)
– 23 Mayıs: Bizden Sonra (PS5)
– 23 Mayıs: Amnezi: Sığınak (PS4)
– 23 Mayıs: Warhammer 40.000: Boltgun (PS5, PS4)
– 23 Mayıs: Monster Menu: The Scavenger’s Cookbook (PS5, PS4)
– 25 Mayıs: Yarasa Uzunluğu (PS5, PS4)
– 25 Mayıs: Fuyukara, Kururu. (Anahtar)
– 25 Mayıs: Kizuna AI – Ritme Dokun! (PS5, PS4)
– 25 Mayıs: Yüzüklerin Efendisi – Gollum (PS5, PS4, XBX/S, XBO, PC)
– 30 Mayıs: Company of Heroes 3: Konsol Sürümü (PS5)
– 30 Mayıs: Farworld Öncüleri (PS5, PS4)
– 30: Utanç Mirası (PS5, PS4)

manavgat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort