Haber

Antakya Yapı Denetim ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürlüğü binasının yıkılacağı iddialarına Başsavcılıktan ret

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı, Hatay’da bulunan Antakya Yapı Kontrol ve İş Makinaları Şube Müdürlüğü binasının Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yıkılacağı, binadaki belgelerin imha edileceği ve delillerin karartılacağı tezini bildirdi. gerçeği yansıtmaz.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, bazı sosyal medya platformları ve haber sitelerinde söz konusu binanın yıkılacağı, binadaki belgelerin imha edileceği yönündeki tartışmalara ilişkin açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi. delilleri yok ederek, görevli cumhuriyet savcılarının da peşinde olduğunu söyledi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“İddia edilen binada rastgele bir yıkım işlemi olmadığı için binada bulunan belgelere, olay yerinde görevli Cumhuriyet savcısı tarafından bizzat el konularak adliyemizde koruma altına alınmıştır. ilimizde 104 Cumhuriyet savcımız Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından atanırken, Cumhuriyet savcılarımız 7/ “24 nöbetçi aslına göre görev başında. Delillerin karartıldığı ya da savcıların serbest bırakıldığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. Soruşturmalar titizlikle ve tüm taraflarla devam ediyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu